Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -DOMY I DOMKI -Kraina Tysiąca Jezior

Dom - pokoje do wynajęcia - Selwa

DOMY I DOMKI  Kraina Tysiąca Jezior

11-015 Olsztynek, Selwa 26

Telefon  696-585-651
Dzwoniąc powołaj się na portal SloneczneMazury.pl

www http://www.selwa.pl/

CHARAKTERYSTYKA:
noclegi, wypoczynek, wczasy, wakacje, urlop, noclegi w Selwie, wypoczynek na mazurach, wakacje nad wodą, jezioro Święte, jezioro Maróz, Kraina Tysiąca Jezior, wędkowanie
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
CENNIK
W zależności od ilości osób oraz długości pobytu cena jednej doby kształtuje się następująco:
 -) od 35.00  zł za dobę
 -) do 45.00  zł za dobę
Ceny w niewielkim stopniu podlegają negocjacji.

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Zapraszamy serdecznie do naszego domu położonego w malowniczej miejscowości Selwa położonej opodal Olsztynka około 200 km od Warszawy.

Nasz nowo wybudowany dom ma 250 m2 i jest dwupoziomowy. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym i tarasem, łazienka oraz jedna sypialnia. Na pierwszym piętrze są trzy sypialnie oraz łazienka.

Położenie naszego obiektu jest szczególnie atrakcyjne dla osób ceniących sobie ciszę, kontakt z naturą oraz aktywny wypoczynek. Nasza willa usytuowana jest na skraju lasu i około 10 minut od jeziora Święte.
Zapraszamy na wycieczki rowerowe, piesze i kajakowe, wędkowanie i grzybobranie. W pobliskiej wsi Jednorożec (5 km) znajduje się stadnina koni z pełną gamą usług. Zapraszamy do nas przez cały rok.

W budynku mieszkalnym oferujemy Państwu następujące pokoje gościnne:
  • sypialnia (parter)- 2 osobowa (jedno łóżko)
  • sypialnia I (piętro) -2 osobowa
  • sypialnia II (piętro)- 2 osobowa
  • sypialnia III (piętro) - 2 osobowa

Wszystkie pokoje wyposażone są w duże łóżka, wersalki, szafy.


Mazury czekają właśnie na Was!

» DODATKOWE INFORMACJE «


» ATRAKCJE «

Puszcza Nidzicka
Na grzyby
Rozległy kompleks leśny zajmujący obszar pomiędzy Olsztynem, Olsztynkiem, Nidzicą, Szczytnem i Wielbarkiem uważany jest przez wielu za najlepsze na Mazurach miejsce do grzybobrania. W puszczy dominują bory sosnowe, wyróżniające się bogatym runem, na które składają się poduszki mchów i łany borówek. Pomiędzy pniami drzew rosną malownicze kępy jałowców. Właśnie takie tereny są ulubionym miejscem występowania prawdziwków i borowików. W suchszych fragmentach lasu o piaszczystym podłożu często rosną kurki.

Jezioro Łańskie
Raj partyjnych bonzów
Kiedy w 1952 r. prezydent Bolesław Bierut podupadł na zdrowiu, postanowiono zregenerować jego siły w najpiękniejszej na Warmii leśniczówce nad Jeziorem Łańskim. Eksperyment zakończył się sukcesem, a jezioro i 100 ha otaczających je wspaniałych, bogatych w zwierzynę lasów, ogrodzono niebawem dwumetrowej wysokości płotem. Przez kilkadziesiąt lat prawo do cieszenia się urokiem tego miejsca mieli tylko wysocy dygnitarze partyjni. Dla ich wygody w leśnej głuszy pobudowano luksusowe apartamenty, a nawet kryty basen. Dzisiaj ośrodek nadal pozostaje w gestii Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ale jest otwarty dla wszystkich chętnych. Goście mają do dyspozycji sprzęt wodny, konie i rowery górskie, a w deszczowe dni mogą odwiedzić kino albo pomyszkować w Internecie.

Łyna
Ruchome źródła
Rezerwat "Źródła Rzeki Łyny" to położony w głębokim wąwozie źródliskowy obszar, z którego wypływa wiele strumieni dających początek Łynie. Miejsce jest tak malownicze, jak doliny górskich potoków. Osobliwością rezerwatu jest występowanie zjawiska erozji wstecznej wód wypływających ze źródeł. Wymywane piaski spływają po nieprzepuszczalnych iłach wynoszone w dół wąwozu, dzięki czemu następuje ciągłe cofanie się źródeł Łyny. To unikatowe zjawisko niespotykane na nizinach.

Zabytkowy młyn
Pierwsze wzmianki o zbudowanym na początku biegu rzeki Łyny młynie sięgają 1387 r., kiedy jego właścicielem był brat Zakonu Krzyżackiego komtur Johann von Baffort z Ostródy. Po spiętrzeniu wody powstało tu małe jeziorko o powierzchni 1 ha. Początkowo we młynie mielono zboże, później przystosowano go do przeróbki kaszy. W 1657 r. budynki gospodarcze młyna wykorzystywali sukiennicy z Nidzicy jako folusz (miejsce obróbki sukna), napędzając prasy wodą. Podczas I wojny światowej młyn zajęty był przez Rosjan. Po wojnie funkcjonował jeszcze przez kilka lat, teraz to już tylko zabytek hydrotechniki.

Olsztynek
Warmiński kafel zamiast chińszczyzny
W zrekonstruowanej warmińskiej chacie na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku od 1 maja do 30 października działa Galeria Obrazów na Szkle olsztyńskich artystów Ewy i Waldemara Majcherów. Waldemar Majcher,  jest m.in. autorem wspaniałego cyklu obrazów "Kafle". Cykl ten został wyróżniony nominacją w konkursie na Najlepszy Produkt Warmii i Mazur. Kafle malowane na szkle inspirowane są unikalną kolekcją oryginalnych piecowych kafli warmińskich z Muzeum Mazurskiego w Szczytnie. Szklane "kafle" Waldemara Majchera, tak jak ich pierwowzór, są malowane lekką, z pozoru niedbałą kreską i warto je zobaczyć. Przedstawiają sceny z codziennego życia: pracę, zabawę, obyczaje, przyrodę.

Wyciąg Narciarski "Kartasiówka"
Trzy wyciągi orczykowe, trzy trasy zjazdowe po ok. 280 m długości i różnicy wysokości 38 m, naśnieżane, oświetlone, szkółka narciarska, baza gastronomiczna.

Gotycki zamek krzyżacki (XIV w.).
Kościół (XIV w., odbudowany 1691), obecnie galeria.
Fragmenty murów miejskich z basztami (XIV w.).
Skansen w Olsztynku - wieś spokojna, wieś wesoła.
Zabytkowe domy z XIX w.

Grunwald
Kamienna kaplica na polu bitwy (XV w.)
Dwór (XIX w.) z parkiem.
Tannenberg raz jeszcze.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SloneczneMazury.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury