Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -DOMY I DOMKI -Kraina Tysiąca Jezior

Domki Letniskowe na Mazurach MAZURSKI ZAKĄTEK - noclegi

DOMY I DOMKI  Kraina Tysiąca Jezior

11-700 Mrągowo, Marcinkowo 222

Telefon  604-979-809
Dzwoniąc powołaj się na portal SloneczneMazury.pl
Kontakt e-mail karolwisniewski1@onet.eu
www http://mazurskizakatek.pl

CHARAKTERYSTYKA:
Marcinkowo, Wola Muntowska, domki letniskowe, do wynajęcia, na Mazurach, noclegi Mrągowo, na urlop, domki letniskowe Mrągowo, na weekend, wypoczynek Mazury, kwatery Mrągowo, pokoje Mazury, wczasy,domki letniskowe Mazury, wypoczynek warmińsko-mazurskie, domki w Marcinkowie, domki w Woli Muntowskiej
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Parking Telewizja Zwierzęta w obiekcie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Ceny
 Od 200.00  zł za domek
 Od 50.00  zł od osoby

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Nasza oferta dla Państwa obejmuje 3 domki z bala drewnianego typu bungal o powierzchni 50 m2 wraz z poddaszem użytkowym oraz tarasem.
Dwa domki położone są w Marcinkowie na przedmieściach Mrągowa nad jeziorem Kociołek, granice działki nawiązują do linii brzegowej jeziora. Jezioro to jest zasobne w liczne rodzaje ryb np.: sielawa, węgorz, szczupak, okoń. Akwen ten jest jednym z najczystszym z okolicach Mrągowa wchodzi w skład Parku Krajobrazowego. Otoczony jest z trzech stron lasem, lasy te bogate są w grzyby oraz inne runo leśne. Tereny te dają znakomitą możliwość odpoczynku dla rodzin z dziećmi, wędkarzy, grzybiarzy oraz osób, które chcą skorzystać z trasy spacerowo-rowerowej położonej wokół tego i dwóch innych jezior znajdujących się w sąsiedztwie, połączonych licznymi kanałami wodnymi. Nad jeziorem znajduje się plaża.
Trzeci domek znajduje się w Woli Muntowskiej są to przedmieścia Mrągowa. Teren na którym znajduje się bungal to część posesji mieszkalnej. Jezioro oddalone jest około 10 minut piechotą od działki, cechuje je piękna architektura terenu oraz znajdujący się pobliski las, występują tam liczne plaże.
 
Domki:
- każdy domek 6 - osobowy
- powierzchnia domku 50 m2 + użytkowy taras
- w każdym domku łazienka, prysznic(na parterze), salon z aneksem kuchennym
- posesja ogrodzona
- dostęp do jeziora
- bezpłatny parking dla gości (na terenie posesji)
- teren do zabaw dla dzieci
- nieopodal las (dużo grzybów)
 

Do dyspozycji gości:
- aneks kuchenny w pełni wyposażony
- komplet mebli ogrodowych
- grill
- dodatkowo na posesji miesjce na ognisko z zadaszeniem

* Cały obiekt jest monitorowany
* Możliwość wypożyczania rowerów
* Możliwość zmówienia wyżywienia (catering)
* Zwierzęta mile widziane (po wcześniejszym uzgodnieniu)
* do sklepu spożywczego około 700m
* do supermarketu około 1500m
* do centrum miasta około 2700m

» DODATKOWE INFORMACJE «

Mrągowo jest bardzo atrakcyjne ze względu na swoje położenie, walory krajoznawcze i ludzi tu mieszkających. Okoliczne wąwozy i wzniesienia wpływają na zróżnicowany mikroklimat miasta. W mieście i najbliższym sąsiedztwie znajduje się 11 jezior, które pozwalają na odpoczynek i uprawianie sportów wodnych.
 
Główne miejsca imprez kulturalnych odbywających się w Mrągowie to dwa amfiteatry, jeden z nich położony jest nad jeziorem Czos z panoramą jeziora w tle, na którym odbywają się największe imprezy kulturalne w mieście :
Picnik Country, Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Muzyki Kresowej, oraz letnie koncert znanych gwiazd.

» ATRAKCJE «

Mazury...
...kraina swobody, świeżego powietrza, zieleni, pięknych krajobrazów, tysiąca jezior. Możesz tu leniuchować, zbierać runo leśne, łowić ryby, fotografować zwierzęta, a przede wszystkim wypoczywać!
 • KOSEWO - STACJA BADAWCZA INSTYTUTU PARAZYTOLOGII PAN (Ferma Jeleniowatych) - ( 2 km od Kosewa)
Placówka prowadzi badania nad zwierzętami jeleniowatymi. Na terenie fermy można zobaczyć: jelenie szlachetne, daniele, muflony, sarny, koniki polskie, koniki Przewalskiego oraz egzotyczne jelenie milu. Stacja udostępniona jest dla zwiedzających codziennie ( z wyjątkiem poniedziałków) w godzinach 10 - 17 aż do końca wakacji.
 • MRĄGOWO - ( 8 km od Kosewa )
Początki miasta sięgają połowy XIV wieku kiedy to Krzyżacy zbudowali tu strażnicę. Do zabytków należy ratusz , w którym mieści się Muzeum Ziemi Mazurskiej, kościół ewangelicki, neogotycki kościół katolicki wraz z plebanią, wieża ciśnień. Miasto jest stolicą corocznie odbywającego się na przełomie lipca i sierpnia międzynarodowego festiwalu muzyki country " Piknik Country " oraz Mazurskiej Nocy Kabaretowej.
 • SZESTNO - ( 14 km od Kosewa )
Na miejscu dzisiejszej wsi na początku XIV wieku istniał staropruski gród . w 1348 roku Krzyżacy zbudowali zamek , który w następnych latach wielokrotnie był niszczony i odbudowywany , przetrwał do końca XVIII wieku. Kościół katolicki zbudowano w 1450 roku a w nim zasługuje na uwagę ołtarz główny z 1647 roku ufundowany przez Fabiana Lehndorffa.
 • MIKOŁAJKI - ( 15 km od Kosewa )
W czasie I wojny światowej w pobliżu Mikołajek toczyły się walki frontowe, które spowodowały znaczne zniszczenia miasta. Do zabytków należy Kościół i plebania z ok. połowy XIX wieku, w którym ówcześnie mieści się Muzeum Ziemi Mazurskiej. Mikołajki znane są z portu Mazurskiej Żeglugi Śródlądowej, stąd można zwiedzać mazury z licznych statków spacerowych pływających po m.i. jez. Bełdany, jez. Mikołajskim, jez. Śniardwy. Polecamy rejs do Ruciane-Nida z przeprawą przez śluzę wodną Guziankę . Przedwojenna śluza wyrównuje ponad dwumetrową różnicę poziomów pomiędzy dwoma jeziorami: Guzianka Mała a Bełdanami.
 • ŁUKNAJNO - REZERWAT NA JEZIORZE - ( 17 km od Kosewa )
Rezerwat "Jezioro Łuknajno" - objęte ochroną już od 24.07.1937 r.; po wojnie w 1947 r. uznano Łuknajno za rezerwat ornitologiczny. W 1977 r. włączono rezerwat do międzynarodowej sieci rezerwatów biosfery pod egidą UNESCO. Rok później uznano ważnym obszarem wodno-błotnym na świecie dla życia i rozrodu ptaków wodnych w ramach konwencji RAMSAR. Rezerwat ten o pow. 709,97 ha położony jest 5 km na wschód od Mikołajek. Ptaki rezerwatu to gatunki lęgowe oraz zatrzymujące się na przelotach i zimowaniu. Łuknajno jest największym skupiskiem łabędzia niemego w Polsce, liczącego w okresie przelotów do 2.500 ptaków. Licznie występują tu łyski, perkozy: dwuczube, rdzawoszyje, zauszniki i perkozki, kaczki krzyżówki i rzadkie w Polsce hełmiatki. W przybrzeżnych szuwarach i trzcinowiskach występują: wodnik, kokoszka wodna, kureczka nakrapiana, z czapli: bąk bączek i czapla siwa. Do rzadkich gatunków gnieżdżących się w trzcinach należy wąsatka. Nad jeziorem zobaczyć można polujące bieliki, rybołowy i kanie rdzawe. Z ssaków na uwagę zasługują rzęsorek rzeczek, karczownik ziemnowodny, norka amerykańska, jenot, dzik oraz przechodni łoś.

 • ŚWIĘTA LIPKA - (18 km od Kosewa )
Początki wsi znanej ze słynnego odpustowego barokowego kościoła sięgają drugiej połowy XIV wieku. W 1482 roku istniała tu kaplica, którą opiekował się kapłan Zakonu Krzyżackiego. Biskup warmiński Michał Radziejowski , poświęcił w 1687 roku kamień węgielny pod budowę bazyliki.W 1708 roku otoczono bazylikę krużgankiem, prace nad upiększeniem wnętrza świątyni trwały do połowy XVIII wieku. Dziś Bazylika należy do światowej rangi zabytków barokowych . Udostępniona dla zwiedzających w okresie letnim można wysłuchać koncertów na przepięknych barokowych organach. W bazylice na emporze urządzono muzeum , w którym między innymi przechowywane są ornaty oraz wiele innych eksponatów z okresu baroku.

 • PROM NA WIERZBĘ - (20 km od Kosewa )
Prom samochodowo-pasażerski kursuje przez Jezioro Bełdany od maja przez cały sezon, w dni powszednie od 7.00 do 17.00, w niedziele od 8.00 do 14.30.
 • POPIELNO - STACJA BADAWCZA PAN - ( 23 km od Kosewa )
Placówka położona w centrum Puszczy Piskiej, na półwyspie otoczonym czterema jeziorami - Bełdany, Mikołajskie, Śniardwy i Wartołty. Stacja została utworzona w latach pięćdziesiątych. Istnieje tu również ekspozycja muzealna gdzie zgromadzono materiały i eksponaty prezentujące dorobek Stacji. Obecnie jednostka PAN zajmuje się przede wszystkim hodowlą zachowawczą koników polskich, wywodzących się bezpośrednio od wymarłych już leśnych koni, tarpanów, które kiedyś żyły na terenie dzisiejszej Polski. Na terenie Stacji przebiegają także dwie przepiękne ścieżki przyrodnicze.

 • KADZIDŁOWO - ( 28 km od Kosewa )
Park Dzikich Zwierząt został założony przez zoologa dr Andrzeja Krzywińskiego. Na obszarze 60 ha żyje wiele gatunków zwierząt zarówno dzikich jak i udomowionych. Są wśród nich jelenie, daniele, łosie, wilki, dziki, koniki polskie, miniaturowe kozy, osiołki, jamniki i łajka syberyjska. Zainteresowaniem zwiedzających cieszą się bobry, rysie, żubr i bizony a z ptaków- bażanty, bociany i żurawie. Jedne zwierzęta chodzą luzem , inne ogląda się w zagrodach i parku małych zwierząt, po którym oprowadza przewodnik.

 • LEŚNICZÓWKA PRANIE - ( 28 km od Kosewa )
Polska nazwa "Pranie" wzięła się od łąki, nad którą leży leśniczówka , a która jak mówili Mazurzy "prała" czyli osnuwała się mgłą , dymiła . Położona w Puszczy Piskiej tuż nad jeziorem Nidzkim. Przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Znajduje się tu Muzeum K.I. Gałczyńskiego. Muzeum czynne jest przez cały rok od godz. 9.30 do 17.00 oprócz poniedziałków i dni poświątecznych. Wokół Prania biegną urokliwe ścieżki przyrodnicze, którymi przechadzał się poeta

 • KRUTYŃ ( 32 km od Kosewa )
Jest turystyczną miejscowością położoną na Mazurach - w środku Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Przepływająca przez Krutyń rzeka Krutynia znana jest z organizowanych na niej spływów kajakowych. Krutynia jest rzeką położoną na Pojezierzu Mazurskim. Krutynia jest znanym szlakiem kajakowym - zaliczanym do najpiękniejszych w Europie. Długość spływu kajakowego rzeką Krutynią wynosi ok. 102 km. Najpopularniejsza trasa spływu rozpoczyna się w Sorkwitach a kończy w miejscowości Ruciane-Nida.

 • GIERŁOŻ - ( 33 km od Kosewa )
Powstanie osady sięga czasów gdy prokurator kętrzyński Wolfgang von Sauer zbudował drewniany dwór dla myśliwych, którzy zaopatrywali załogę zamku w Kętrzynie w dziczyznę. W roku 1940 rozpoczęto w lesie budowę kwatery wojennej Adolfa Hitlera. W roku 1944 dokonano słynnego zamachu na życie Hitlera. W roku 1945 wojska niemieckie wysadziły wszystkie 80 bunkrów . Dziś obiekt udostępniony dla zwiedzających .

 • TWIERDZA BOYEN - ( 50 km od Kosewa )
Twierdza o kształcie gwiazdy, zbudowana w latach 1844-1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV. Ten ważny obiekt strategiczny położony jest w zachodniej części Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma dużymi jeziorami mazurskimi - Kisajno (południowa część kompleksu Mamr) i Niegocin. Wzniesiona została na obszarze Prus Wschodnich liczącym ok. 100 ha i stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. Do twierdzy prowadzą dwie drogi od strony Giżycka i Kętrzyna oraz cztery bramy wjazdowe: Giżycka, Kętrzyńska, Wodna (pomocnicza; wyposażona w podnoszony most zwodzony) oraz Prochowa (pomocnicza; sąsiadująca z dzisiejszym amfiteatrem, w którym odbywa się wiele imprez).

 • GIŻYCKO - ( 52 km od Kosewa )
Jeden z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i jeden z ważniejszych polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych. Miasto leży nad sześcioma jeziorami, największe to Niegocin i Kisajno (południowa część kompleksu Mamr), pozostałe to Tajty, Wojsak, Popówka Duża i Popówka Mała. Niegocin i Kisajno (przez zatokę Tracz) połączone są Kanałem Giżyckim (Łuczańskim), a Niegocin łączy się Kanałem Niegocińskim z jeziorem Tajty i dalej kanałem Piękna Góra z Kisajnem. Znajdziemy tu także most obrotowy na Kanale Łuczańskim, jest to jedyny tego typu czynny most w Europie z XIX wieku. Giżycko liczy 8 portów.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SloneczneMazury.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury