Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Strona Główna » Mazurskie jeziora i rzeki
Znaleziono  30  artykułów   |  Wyświetlane:  0 - 10

Jezioro Dobskie

Jezioro Dobskie wchodzi w skład rozległego akwenu Mamry. Powierzchnia jeziora Dobskiego to ok. 56 km2. Wody jeziora objęte są strefą ciszy.
Jezioro DruznoJezioro Druzno

Druzno jest osobliwym, zarastającym jeziorem i stanowi część dawnej zatoki morskiej. Powstało na skutek zamulania i zapiaszczania odnogi Zalewu.
Jezioro Gołdopiwo

Jezioro znajduje się w północno-wschodniej części Mazur. Zbiornik o owalnym kształcie z jedną zatoką Żabinki ma powierzchnię 862 ha i rozciąga się na długości ponad 5 kilometrów.
Jezioro Jeziorak - najdłuższe w Polsce

Jest to najdłuższe jezioro w Polsce. Rozciąga się na długości 27,5 kilometra, ma powierzchnię 3,5 tys. ha i głębokość sięgającą 12 metrów. Jezioro Jeziorak leży na terenie pojezierza iławskiego.
Jezioro Kalwa

Jezioro Kalwa znajduje się w powiecie szczycieńskim. Ma kształt podkowy o nierównych ramionach. Jego linia brzegowa urozmaicona jest licznymi półwyspami.
Jezioro Karaś

Wody jeziora Karaś i przylegające do niego tereny zostały objęte ochroną. Utworzono tu Rezerwat “Jezioro Karaś” znany także jako Ostoja Ramsar Jezioro Karaś.
Jezioro KisajnoJezioro Kisajno

Jezioro Kisajno jest częścią dużego akwenu Mamry. Jest najbardziej wysuniętym na południe zbiornikiem tego kompleksu. Ma długość ok. 8,5 km, a jego szerokość dochodzi do 3 km.
Jezioro Limajno

Jezioro o powierzchni 2,6 ha nazywane jest “Perłą Warmii”. Jest to malownicze jezioro o urozmaiconej linii brzegowej.
Jezioro Łańskie

Jezioro Łańskie połączone jest rzeką Łyną z jeziorem Ustrych. Jest to odpowiedni akwen do pływania na desce windsurfingowej czy też na kajakach.
Jezioro Łuknajno - ptasi raj

O jeziorze Łuknajno zwykło się mówić “ptasi raj”. Jest to jedno z najważniejszych siedlisk ptactwa wodnego w Europie.

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury