Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Jezioro Kisajno

Jezioro Kisajno jest częścią dużego akwenu Mamry. Jest najbardziej wysuniętym na południe zbiornikiem tego kompleksu. Ma długość ok. 8,5 km, a jego szerokość dochodzi do 3 km.

Od południa jezioro zamykają wyspy. Jest ich aż 14. Każda z nich stanowi rezerwat przyrody. Do wysp nie można przybijać, ani wpływać między nie motorówką. Lęgowiska mają tu czaple siwe, kormorany i łabędzie.

Wyspy są nie lada wyzwaniem dla żeglarzy ponieważ przedostanie się przez nie na południową stronę jeziora, może sprawić pewne trudności. Najpopularniejszym szlakiem prowadzącym między wyspami jest niewielki przesmyk między Dużym i Małym Ostrowem zwany “Łabędzim Szlakiem”. Nazwano go tak ze względu na rozmaite ptactwo, które można obserwować żeglując pomiędzy lesistymi wyspami jeziora Kisajno.

Jedyną miejscowością położoną nad jeziorem jest Giżycko.


Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury