Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Jezioro Narie

Narie to bardzo malownicze jezioro na Pojezierzu Iławskim, przez wielu uznawane za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Posiada urozmaiconą linię brzegową o długości ponad 50 km. Głębokość jeziora w niektórych miejscach wynosi ponad 40 metrów. Są tu liczne zatoki, półwyspy, 16 wysp, z których największe to Duża Wyspa, Duchów, Złota. Woda z jeziora została zaliczona do II klasy czystości.

Żeglarze są zachwyceni tym akwenem. Duże przestrzenie, wyspy i małe przesmyki między wyspami sprawiają, iż żeglowanie jest bardzo urozmaicone.

Wody jeziora zostały objęte strefą ciszy, co oznacza, że nie można po nim pływać łodziami z silnikami spalinowymi. Cieszą się z tego wędkarze i nurkowie. Wody jeziora bogate są w takie gatunki ryb jak: sielawa, szczupak, liny, węgorze. Nurkowie doceniają dużą przejrzystość wody sięgającą w słoneczne dni nawet 5 metrów głębokości.

Najbardziej rozwiniętym turystycznie miejscem jest półwysep Kretowiny. Mamy tu bogatą bazę noclegową i zaplecze rekreacyjne z plażami, wypożyczalniami sprzętu wodnego.

Inne miejscowości leżące nad Jeziorem Narie to: Bogaczewo, Bogusławy, Pojezierce i Wilnowo.


Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury