Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -KWATERY PRYWATNE -Puszcza Nidzka

Kwatery Prywatne - Marzena Zęgota

KWATERY PRYWATNE  Puszcza Nidzka

12-221 Ruciane-Nida, ul. K.I. Gałczyńskiego 9C

Telefon  605-780-429, (87)-423-62-87
Dzwoniąc powołaj się na portal SloneczneMazury.pl
Kontakt e-mail lukaszrn@o2.pl

CHARAKTERYSTYKA:
Mazury, warmińsko-mazurskie, Ruciane-Nida, pokoje do wynajęcia, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, noclegi, wypoczynek, wypoczynek na Mazurach, jezioro Nidzkie, jezioro Guzianka Wielka, pokoje na Mazurach, Marzena Zęgota, noclegi na Mazurach, lato na Mzurach, wakacje na Mazurach
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Cennik noclegów:
 Ceny wahają się od 30 do 40.00  zł za dobę od osoby
 Przy dłuższym pobycie cena do uzgodnienia. -  

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Zapraszam na Mazury, a szczególnie do Rucianego-Nidy. Uroczego miasteczka położonego nad jeziorem Nidzkim.

Do dyspozycji naszych gości oddajemy 3 pokoje 2-osobowe z w pełni wyposażoną kuchnią, oraz łazienkami.
Dom znajduje się w centrum Rucianego-Nidy. Jest to doskonałe miejsce na bazę wypadową do zwiedzania i korzystania z atrakcji jakie oferuje nasz piękny region.

» ATRAKCJE «

Leśniczówka Pranie zasłynęła z licznych wizyt Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Pierwszy raz poeta przybył nad Jezioro Nidzkim w 1950 roku i przyjeżdżał tu co roku, przez trzy lata. Właśnie w tej cudownie położonej leśniczówce poeta napisał jedne z najważniejszych dzieł w swoim dorobku literackim m. in. Kroniki Olsztyńskie, Niobe czy Wit Stwosz.

Piękno pobliskich krajobrazów było nie lada natchnieniem dla poety, który spędził tutaj jeden z najważniejszych okresów w swoim życiu. Obecnie leśniczówka otwarta jest dla zwiedzających. Ponadto w okresie wakacyjnym odbywają się tutaj regularnie liczne imprezy kulturalne.

Muzeum - CHATA PODCIENIOWA, XIX w.
W Kadzidłowie, tuż obok Parku Dzikich Zwierząt, przy "Oberży pod psem", znajduje się osada kulturowa - prywatne muzeum Danuty i Krzysztofa Worobców. W roku 2004 osada została wpisana do rejestru zabytków. Na terenie osady znajdują się następujące obiekty:

  • pocieniowa chałupa z Warnowa - początek XIX wieku; wraz ze spichlerzem, zaadoptowane na potrzeby muzeum
  • chałupa z Dąbrów - zaadoptowana na potrzeby wspomnianej wcześniej "Oberży pod psem"
  • oraz spichlerzyk pocieniowy, gdzie obecnie znajduje się rosyjska sauna - bania

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
Jest to park prywatny o powierzchni około 100ha założony przez Dr. Andrzeja Krzywińskiego. Jest to ciekawe miejsce odwiedzane przez wielu turystów. O atrakcyjności świadczy fakt, iż można z bliska zobaczyć wiele dzikich gatunków zwierząt które bardzo trudno zobaczyć na wolności.

Stacja badawcza PAN - Popielno
Od lat 50. w miejscowości Popielno położonej w Puszczy Piskiej, nad jeziorem Śniardwy funkcjonuje placówka Polskiej Akademii Nauk (PAN). Zasadniczym celem jej utworzenia były prace mające na kierunku ochronę oraz ratowanie przyrody. Przy placówce działa muzeum. Od początku istnienia stacji badawczej PAN w Popielnie poczyniono wiele istotnych zadań, z pośród których wymienić należy:

  • program hodowli konika polskiego
  • funkcjonowanie jedynej w naszym kraju hodowli fermowej bobrów
  • prace dotyczące biologii cyklu poroża, rozrodu oraz zachowania jelenia szlachetnego
  • prace z zakresu rolnictwa proekologicznego
  • funkcjonowanie hodowli zachowawczej bydła rasy polskiej czerwonej
  • doświadczalny las (pow. 1600 ha) stanowiący rezerwat konika polskiego

Klasztor Staroobrzędowców
Wojnowo odznaczyło się na mapie tutejszych terenów jako niezwykle ważne miejsce pod względem sakralnym. Nad jeziorem Duś, w zachodniej części wsi znajduje się Klasztor Staroobrzędowców (starowierców). Historia klasztoru rozpoczęła się już w roku 1836 roku, kiedy to Ławrientij Rastropin założył w tym miejscu pustelnię. Dopiero 41 lat później pustelnia przekształcona została w klasztor, którym obecnie opiekuje się Krzysztof Ludwikowski. Przy klasztorze znajduje się cmentarz, na którym spoczywają starowiercy ze wsi Wojnowo.

Krutyń
Wśród rozległych lasów stanowiących Puszczę Piską z dala od miast znajduje się miejscowość Krutyń. Krutyń - wieś położona malowniczo nad przepiękną rzeką Krutynia. Cała długość rzeki Krutynia wysadzana jest z obu jej stron liściastymi drzewami, które rzucają swój cień na gładką tafle rzeczną. Głębokość rzeki Krutynia wynosi przeciętnie 65 cm zaś dno jest porośnięte wodorostami i liliami wodnymi. W rzece żyje wiele gatunków ryb oraz raki, których obecność świadczy o czystości wody. Dlatego Krutynia to raj dla miłośników wędkarstwa i sportów wodnych. Zatem spływ Krutynią to najlepszy sposób by poznać Mazury. Brzegiem rzeki prowadzi ładna, osłonięta cieniem drzew alejka. Wieś okalają lasy mieszane z przewagą dębów. Dzięki swemu położeniu Krutyń jest miejscowością wczasową." Tak pięknie została opisana Krutyń w Kronice szkolnej w 1957 roku.

Bunkry
W okolicach Rucianego-Nidy zlokalizowana była niegdyś linia obrony Ruciane – Guzianka. Pozostałością po niej są trzy schrony bojowe – wieże CKM – MGM Turm. Wybudowane jeszcze przed I wojną światową w 1916 roku i rozbudowane w latach późniejszych zachowały się w całkiem dobrym – niezniszczonym przez działania wojenne - stanie. Dwa schrony znaleźć można przy moście kolejowym w Rucianem – tuż przy Kanale Nidzkim, trzeci znajduje się przy Śluzie Guzianka – na przesmyku między jeziorem Bełdany, a Guzianka Mała.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SloneczneMazury.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury