Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Strona Główna » Miejscowości na Mazurach
Znaleziono  43  artykułów   |  Wyświetlane:  0 - 10

Barciany

Barciany to wioska położona niedaleko Kętrzyna. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIII w. Barciany były głównym grodem pruskiego rodu Bartów. Od 1628 do 1945 r. miejscowość posiada prawa miejskie.
Barczewo

Barczewo jest miastem o długiej kilkusetletniej tradycji. Prawa miejskie otrzymało w 1346 roku. Leży ok. 12 km od Olsztyna, na trasie do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
Bartoszyce - osobliwa mieszanka kulturowa

Bartoszyce leżą w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie 17 km. od granicy z obwodem kaliningradzkim. Począwszy od XIII wieku wielokrotnie zmieniały przynależność państwową...
Biesowo

Malowniczo położona nad Jeziorem Tejstymy wieś, która w 2003 roku zdobyła tytuł najpiękniejszej wsi Warmii i Mazur.
Braniewo - najstarsze miasto Warmii

Braniewo jest najstarszym miastem Warmii. Nadanie praw miejskich miało miejsce w XIII wieku. Z racji swojego położenia nad rzeką Pasłęką, w pobliżu ujścia do Zalewu Wiślanego Braniewo było do końca XVIII wieku portem...
Dobre Miasto

Historia Dobrego Miasta sięga średniowiecza. Powstało na miejscu dawnego grodu pruskiego, na wyspie na rzece Łynie. Do rozwoju miasta przyczyniło się przeniesienie tu Kapituły Kolegiackiej w XIV w.
Elbląg - jedno z najstarszych polskich miast

Elbląg jest jednym z najstarszych polskich miast. Został założony przez Krzyżaków w 1237 roku. Leży nad ujściem rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego i jest dziś największym portem w województwie warmińsko-mazurskim.
Ełk - największe miasto MazurEłk - największe miasto Mazur

Ełk jest największym miastem Mazur i obok Mikołajek oraz Giżycka najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową regionu. Nic w tym dziwnego, bowiem leży bezpośrednio nad jeziorem Ełk i rzeką o tej samej nazwie...
Frombork - miasto Mikołaja Kopernika

Miasto o malowniczym położeniu nad Zalewem Wiślanym, niezmiennie kojarzone z Mikołajem Kopernikiem – światowej sławy astronomem.
Górowo Iławieckie

Górowo, podobnie jak inne miasta na Warmii, jest starym miastem. Jego powstanie datuje się na XIV w. Bardzo dobrze zachowała się z tych czasów zabudowa starego miasta, z którym łagodnie obeszły się konflikty wojenne.

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury