Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Barciany

Barciany to wioska położona niedaleko Kętrzyna. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIII w. Barciany były głównym grodem pruskiego rodu Bartów. Od 1628 do 1945 r. miejscowość posiada prawa miejskie.

W XIV w. Krzyżacy wybudowali w Barcianach zamek obronny. Do XV w. pełnił funkcję militarną ze względu na lokalizację – świetny punkt wypadowy na Litwę. Później był ośrodkiem gospodarczym. Po II Wojnie Światowej zamek trafił w ręce gospodarstwa rolnego – PGR-u. Po likwidacji tych nieudolnych instytucji zaczynał powoli niszczeć, ale na szczęście po kilku latach znalazł się prywatny nabywca. Zamek jest obecnie odrestaurowywany. Ma się w nim mieścić hotel z zapleczem rekreacyjnym.

We wsi zachował się także gotycki kościół z XIV w. Wieża kościoła została dobudowana w wieku XVI. Wewnątrz możemy obejrzeć XVII – wieczny ołtarz i XVIII-wieczne organy.
Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"

Artykuły o podobnej tematyce:


  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury