Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Dobre Miasto

Historia Dobrego Miasta sięga średniowiecza. Powstało na miejscu dawnego grodu pruskiego, na wyspie na rzece Łynie. Do rozwoju miasta przyczyniło się przeniesienie tu Kapituły Kolegiackiej w XIV w. Wybudowano kościół, szkołę parafialną oraz szpital.

Wspaniały jest widok na miasto od strony miejscowości Świątki. Naszym oczom ukazują się okazałe gotyckie budynki kolegiaty Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych. Widok najpiękniejszy jest wiosną i latem, kiedy to ceglasta czerwień potężnego kościoła z wieżą odcina się od zieleni łąk okalających skarpę, na której zabudowania zostały wzniesione.

Dobre Miasto graniczy z Lasami Wichrowskimi, a w niedalekiej odległości znajduje się Jezioro Limajno nazywane “Perłą Warmii”. Na jego brzegach znajdują się liczne kąpieliska i jedna wypożyczalnia sprzętu wodnego.


Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury