Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Strona Główna » Miejscowości na Mazurach - Frombork - miasto Mikołaja Kopernika

Frombork - miasto Mikołaja Kopernika

Frombork to miasto o malowniczym położeniu nad Zalewem Wiślanym, niezmiennie kojarzone z Mikołajem Kopernikiem – światowej sławy astronomem. Historia miejscowości sięga XIII wieku, kiedy to powstał tu zespół zabudowań katedralnych, zwany dziś Wzgórzem Katedralnym i będący nie lada atrakcją dla turystów.

To właśnie na Wzgórzu Katedralnym żył, pracował i umarł Mikołaj Kopernik. To tu powstało jego słynne dzieło „De Revolutionibus”, czyli „O Obrotach Sfer Niebieskich”. Tu również wielki uczony spoczął po śmierci. W związku z tym, gdzie, jeśli nie tu, najlepiej oddać się kontemplacji „sfer niebieskich” w obserwatorium astronomicznym – zresztą jednym z najlepszych w Polsce.

Koniecznie trzeba zwiedzić kompleks katedralny, w skład którego wchodzą: wspaniała gotycka katedra – Bazylika Archidiecezjalna, pałace biskupie, kurie kanoniczne, mury obronne, wieże i baszty. Będąc we Fromborku nie można ominąć również Szpitala św. Ducha – położonego nieco na uboczu, na przedłużeniu ul. Katedralnej. Szpital wraz z kaplicą św. Anny tworzy zespół XV-wiecznych zabudowań, który jest unikatowy na skalę europejską.

Po zwiedzeniu zabytków architektury można wybrać się na plażę, aby zażyć kąpieli wodnych i słonecznych. Zimą po zamarzniętych wodach zalewu można ślizgać się na bojerach. I oczywiście, jak na port morski przystało, czeka na nas bogata oferta rejsów statkiem np. do Krynicy Morskiej leżącej na Mierzei Wiślanej.Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury