Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Kętrzyn

Historia miasta sięga średniowiecza, kiedy to w 1357 roku zostały mu nadane prawa miejskie. Nazwa Kętrzyn została przyjęta dopiero w roku 1946. Wcześniej był to Rastenburg.

Kętrzyn był grodem warownym, o czym świadczą zachowane do dziś zabudowania miejskie. Najważniejsze z nich to zamek krzyżacki z XIV wieku i kościół św. Jerzego. Budynek kościoła może się wydać nietypową budowlą obronną, ale jego wygląd rozwiewa wszelkie wątpliwości. Świątynia miała ganki dla straży i basztę. W XV wieku została otoczona dodatkowym murem obronnym z basztami.

Ogromną atrakcją Kętrzyna jest stadnina koni. Hodowane są tu masywne ogiery ras zimnokrwistych. Godnym podkreślenia jest fakt, iż tutejsza stajnia jest druga pod względem wielkości w Europie. Mieści się w dawnej królewskiej stadninie koni trakeńskich, zbudowanej w 1877 r. i ma 150 metrów długości. Stajnia może pomieścić nawet 150 koni. Propozycją dla turystów są wycieczki bryczkami do pobliskiej Świętej Lipki – Sanktuarium Maryjne i Gierłoży – kwatera Hitlera “Wilczy Szaniec”.Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury