Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA MAZURACH

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Nad Zalewem Wiślanym, Mazury Zachodnie, Puszcza Nidzka, Warmia, Kraina Tysiąca Jezior, Mazury Garbate, Suwalszczyzna Nad Zalewem Wiślanym Warmia Mazury Zachodnie Puszcza Nidzka Kraina Tysiąca Jezior Mazury Garbate Suwalszczyzna
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

CZARTER JACHTÓW  

Strona Główna » Miejscowości na Mazurach - Węgorzewo - urokliwe miasteczko nad Mamrami

Węgorzewo - urokliwe miasteczko nad Mamrami

Węgorzewo jest niewielkim, niezwykle urokliwym miasteczkiem położonym nad jeziorem Mamry Właściwe. Przepływa przez nie rzeka Węgorapa. Węgorzewo jest doskonałym miejscem na wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Spragnieni bliskiego kontaktu z naturą na pewno będą zachwyceni tym miejscem.

Można tu spędzać czas w różnorodny sposób. W okolicy jest mnóstwo ścieżek pieszych i rowerowych wiodących przez lasy i wzdłuż linii brzegowych jeziora. Żeglarze, kajakarze i wędkarze również będą usatysfakcjonowani warunkami i infrastrukturą, która stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki wodnej. Kajakarze mają do wyboru spływy dwoma rzekami o różnym stopniu trudności: spokojną Sapiną i dziką Węgorapą. Oczekujący dużego skoku adrenaliny mają do wyboru: paintball, zjady na linach, nurkowanie i off road. Natomiast nie lubiący zbytniego wysiłku mogą się wybrać na rejs statkiem po pobliskich jeziorach.

W samym Węgorzewie warto zwiedzić późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, który jest najstarszym zabytkiem węgorzewskim. Pochodzi z pocz. XVII wieku. Zachowało się w nim  wiele elementów dawnego wyposażenia m.in. barokowy ołtarz, ambona i najstarsze na Mazurach organy kościelne pochodzące z 1647 r. W mieście jest również zamek pokrzyżacki, który swoim wyglądem na skutek wielokrotnego przebudowywania mało już przypomina budowlę obronną.


Informacje zaczerpnięto z:
  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"
  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"
  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"

  © 2009-2013 SloneczneMazury.pl
Słoneczne Mazury